Ha a logika nem segít, bízd az univerzális energiára magad. Erre kiváló eszköz a tarot-kártya, ami segíthet nagy döntések előtt, bizonyos problémák megoldásában, vagy egyszerűen csak intuitívan kezelni a jövőt.
Az ember ősidők óta kíváncsi arra, mit rejt a jövő. S hogy ezt kifürkéssze, mindenből következtetni próbált az elkövetkezendő eseményekre: figyelte a felhők járását, a madarak röptét, a füstöt, a csillagokat. S amióta a kártyát feltalálták, természetesen az is a jövőbelátás eszközévé vált. Az ősi Kínában már a X-XI. században is forgatták a lapokat, de egyes történészek szerint Koreában és Japánban már a IX. században is volt a kártyához hasonló eszköz – bár ott elsősorban a tanulás segédeszközeként használták, és csak másodsorban játszottak, jósoltak vele. Kezdetben a kártya agyagból, bőrből, elefántcsontból készült. Vannak, akik úgy tartják, hogy a tarot az ókori egyiptomi varázslók és a zsidó kabbalisták titkos tanainak szimbolikus gyűjteménye. Court de Begelin francia teológus szerint a kártyák allegóriák, az ősi egyiptomi hieroglifák kifejezői.
Mi van a lapokon?
A tarot egy igen összetett jelzésrendszerből álló eszköz. Összesen 78 lapból áll, amiket bizonyos szisztéma szerint rakunk ki. Minden kártya egy energiát, vagy spirituális igazságot szimbolizál, függően az épp elfoglalt helyétől. 22 lap a főkártya, amit Nagy Arkánumnak neveznek, és négyszer tizennégy lapból áll a Kis Arkánum, amelyen kard, serleg, érme (csillag) és bot a színjel. A Nagy Arkánumok lapjai a bennünk élő lelki képeket és állapotokat képviselik, hiszen mindenki magában hordozza például a Mágust, aki különleges képességek birtokosa, és a tudást kereső embert szimbolizálja, vagy a Papnőt, aki pedig a szellemi világhoz való kötődésünket testesíti meg, és az intuíciót, az inspirációt jelöli. A teljes cikket itt tudod elolvasni >>> Kapcsolódó cikkek: A jövő nyitott lapjai >>> A tarot története >>>