A Feng Shui két kínai szóból tevődik össze, ezek a ’feng’, azaz ’szél’ és ’shui’, vagyis ’víz’ szavak, amelyek a szerencséhez és az egészséghez kapcsolódnak.
Ez a többezer éves eredetű életmód azon alapszik, hogy az embert a természet szerves részeként kell kezelni. Eszerint tehát minden hatással van ránk és mi is hatással vagyunk a minket körülvevő dolgokra.
Manapság elég elterjedt lett ez a filozófia, ugyanis kezdünk ráébredni, hogy bizony kiemelten fontos törődni a természettel. A Feng Shui azt kínálja nekünk, hogy úgy éljünk kiegyensúlyozottan és boldogan, hogy sem környezetünknek, sem magunknak nem okozunk súlyos ártalmakat, nem használjuk ki természetesen előforduló forrásainkat kifulladásig.
Két fő elemet tartalmaz ez az életvitel, amelyekről biztosan hallottunk már elvétve; a yin és a yang. Ezek ellentétes energiák, a yin a sötét, hideg és passzív energia (feminin), a yang pedig a világos, meleg és agresszív energia (maszkulin). Ennek a kettőnek tökéletes harmóniában kell lennie annak érdekében, hogy egy egészet alkossanak, ezt hívjuk az úgynevezett chi energiának.
Ahhoz, hogy ezt a gondolkodásmódot maximálisan elsajátíthassuk, rengeteg különböző, az életünket formáló területet kell átalakítanunk, ugyanakkor ezek nem feltétlenül nagyon mély, nehéz változások. Nézzük, mik ezek!
Szokások
Természetesen a mindennapi élet apró, rutinná vált tevékenységeit, szokásait a legnehezebb átalakítani, hiszen ezek már ösztönösen jönnek belőlünk. A felhalmozás nem fér bele a Feng Shui „szabályaiba”, így a feleslegessé vált holmijainktól ajánlatos megszabadulni minél előbb. Nemcsak a környezetünkre, hanem ránk is jó hatással lesz, felszabadító és megtisztuló érzés kiselejtezni a nem használt ruhákat, szekrény alján árválkodó cipőket és a polcokon felejtett hasztalan porfogókat.
Szintén üdítő minél több természetes fényt beengedni otthonunkba, szóval fel a redőnyökkel! A gyakori szellőztetés ugyancsak hozzájárul kedélyállapotunk javításához hosszútávon.
Ételek
Az étkezésünk nagyban befolyásolja életminőségünket, ezért érdemes odafigyelni, milyen alapanyagokat viszünk be szervezetünkbe. A kínai kultúra úgy tartja, az étel gyógyír lehet betegségeinkre. A Feng Shui az öt alapelemet tartja szem előtt az étkezésnél is, ezek a következők:
• tűz – keserű
• víz – sós
• fa – savanyú
• föld – édes
• fém – csípős
A különböző színű ételek a különféle elemekkel állnak összeköttetésben, amelyek pedig szervezetünk eltérő pontjain, szerveinkre gyakorolnak hatást. A föld eleméhez kapcsoló ételek például a gyomrunkat és emésztőrendszerünket befolyásolják. A fémet a tüdővel és az idegrendszerrel állítják párhuzamba, míg a víz a veséinkért felelős, a májunkat pedig a fa elemek által behatárolt ételek szabályozzák.
Abban a szakértők is egyetértenek, hogy a gyümölcs- és zöldségfogyasztás rendkívül meghatározó az említett életmódot követők életében. Friss, zamatos ízvilágú gyümölcsöket, zöldségeket találunk például a Penny akciós újság kínálatában, amelyek a magas minőség mellett kedvező árat nyújtanak. Érdemes összeválogatni jócskán a leszállított árú termékekből és otthon magunknak készíteni az ételeket; ez a legbiztosabb. Számos receptet találunk az interneten, amelyek elősegítik a Feng Shui életmód maximális kivitelezését étkezést tekintve is.
Dekoráció
Ami lakókörnyezetünk dekorálását illeti, több dologra figyelhetünk a jó egészség és szerencse megőrzése érdekében. Falaink, bútoraink legyenek lehetőleg meleg színűek, utóbbiból válasszunk fa anyagút. Párnákkal és egyéb jól hasznosítható kiegészítőkkel emelhetjük a Feng Shui légkört. Az ágyunkat igyekezzünk az ajtótól különböző falhoz helyezni, ugyanis ez felel meg a „jó energia áramló követelményeknek”. Növényekkel tarkíthatjuk otthonunkat, hangulatossá varázsolhatjuk azt. Ezek mellett ajánlatos füstölőket, illetve illatgyertyákat égetni, de ha ezek túl markánsak számunkra, válasszunk inkább illóolaj párologtató készüléket, amely nemcsak finom illatot kölcsönöz az adott lakrésznek, hanem egészségünkre is jótékony hatást gyakorol.
Szponzorált tartalom